Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v neprospěch obviněných v korupční kauze bývalého starosty Brna-Žabovřesk PDF Tisk Email

Brno 20. 7. 2011 -- Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dne 19. 7. 2011 Nejvyššímu soudu prostřednictvím Krajského soudu v Brně dovolání ve věci úplatkářství dnes už bývalého starosty Brna-Žabovřesk Aleše Kvapila a bývalého tajemníka Brna-střed Radovana Novotného. Obvinění byli dne 12. 4. 2011 odsouzeni Vrchním soudem v Olomouci ke čtyřem letům vězení nepodmíněně a k peněžitému trestu 1 000 000 Kč v případě Kvapila a 500 000 v případě Novotného.

Vrchní soud ve shodě s podanou obžalobou uznal obviněné vinnými trestným činem přijetí úplatku, ale nesouhlasil s tvrzením obžaloby, že obviněný Kvapil za účasti obviněného Novotného jednal při žádosti o úplatek jako úřední osoba. V případě zjištění, že se nacházel v takovém postavení, dopustili by se oba obvinění téhož trestného činu, ale v přísnější formě, kdy by jim hrozil trest odnětí svobody na pět až 12 let.

O dovolání rozhodne Nejvyšší soud.


PhDr. Helena Markusová
tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce
a tisková mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství

 
© 2012 by Háka Software