Návštěva velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví na Nejvyšším státním zastupitelství PDF Tisk Email

Brno 28. 6. 2011 -- Nejvyšší státní zástupce JUDr. Pavel Zeman dnes přijal velvyslankyni Lichtenštejnského knížectví pro Rakouskou a Českou republiku, Její Jasnost princeznu Marii-Piu Kothbauer v rámci její návštěvy Brna, kde se seznamuje s činností justičních a jiných relevantních institucí.

Nejvyšší státní zástupce seznámil paní velvyslankyni s činností a organizací soustavy státního zastupitelství a nabídl součinnost s prokuraturou Lichtenštejnského knížectví. Zmínil rovněž svou zkušenost s dobrou spoluprací s lichtenštejnskými kolegy v době, kdy působil jako národní člen Eurojustu v Haagu, a vyjádřil zájem na pokračování spolupráce při řešení především případů závažné hospodářské a finanční kriminality s lichtenštejnskými kolegy.

V závěru jednání vyjádřila velvyslankyně Kothbauer zájem, aby skupina českých státních zástupců specializovaných na případy závažné hospodářské a finanční kriminality pracovně navštívila Vadúz a v rámci školení si vyměnila zkušenosti v této oblasti se svými lichtenštejnskými kolegy. Nejvyšší státní zástupce tuto nabídku přijal. Předběžný termín návštěvy byl stanoven na podzim 2011.

 

 


PhDr. Helena Markusová
tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce
a tisková mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství

 
© 2012 by Háka Software