Vyjádření nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana k vystoupení vrchního státního zástupce v Praze Vlastmila Rampuly v Otázkách Václava Moravce v České televizi dne 29. 5. 2011 PDF Tisk Email

Brno 29. 5. 2011 -- Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chce i nadále řešit otázku odvolání vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampuly pouze ve věcné rovině, jakkoli chápe, že se vrchního státního zástupce mohlo osobně dotknout, že na něj podal návrh na odvolání. Za návrhem, který je komplexní, opatřený důkazy o jednotlivých proviněních, si nejvyšší státní zástupce stojí. Hodlá-li tento návrh doplnit, není to proto, že by původní návrh považoval za nedostatečný, ale proto, že vyšlo najevo další závažné pochybení, na které bude tímto způsobem reagovat.

Nejvyšší státní zástupce zároveň může vyloučit naznačovaný únik informací ze svého úřadu, neboť na každé podezření bylo reagováno provedením šetření. Navíc některé informace publikované v poslední době (pokyn městské státní zástupkyně v Praze) nemělo Nejvyšší státní zastupitelství nikdy ani k dispozici.


PhDr. Helena Markusová
tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce
a tisková mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství

 
© 2012 by Háka Software