Nejvyšší státní zastupitelství provedlo kontrolu skončené věci v kauze Státního fond životního prostředí PDF Tisk Email

Brno, 20. 4. 2011 -- Nejvyšší státní zástupce nařídil provedení kontroly skončené věci vedené u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, týkající se prověřování trestního oznámení v souvislosti s kauzou Státního fondu životního prostředí. Trestní oznámení směřovalo kromě jiného na premiéra Petra Nečase a ministra vnitra Radka Johna pro podezření ze spáchání trestných činů neoznámení trestného činu, zneužití pravomoci úřední osoby a nepřekažení trestného činu.

Kontrolou bylo zjištěno, že orgány činné v trestním řízení správně vyhodnotily okolnosti spočívající v údajném neoznámení trestné činnosti korupčního charakteru a nezjistily v tomto směru trestní odpovědnost dotčených osob.

Další část prověřovaného jednání, které se týká možné manipulace s veřejnými zakázkami na SFŽP, nebyla předmětem kontroly skončené věci, neboť trestní řízení probíhá samostatně a nebylo dosud ukončeno. Věc je ze strany Nejvyššího státního zastupitelství sledována a bude kladen důraz na to, aby byly vyšetřeny všechny aspekty možného trestního jednání.


PhDr. Helena Markusová
tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce
a tisková mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství

 
© 2012 by Háka Software