Pavel Zeman hostem Otázek Václava Moravce PDF Print E-mail
There are no translations available.

 

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v neděli 15. května 2016 v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce hovořil nejen o svém současném postoji k návrhu zákona o státním zastupitelství. "Začínám se přiklánět k tomu, že je lepší současný právní stav a počkejme si tedy na atmosféru, která bude možná lepší a kdy budeme všichni uvažovat o zákonu o státním zastupitelství s chladnou hlavou," hodnotí nejvyšší státní zástupce momentální atmosféru kolem schvalované normy s tím, že postup ponechává zcela na ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi, který zákon předkládá.

 

OVMvez

Foto: Petr Malý

 

Pavel Zeman se také obecně vyjádřil ke kompetencím státního zastupitelství ve vztahu k vyšetřujícímu policejnímu orgánu. Jak zdůraznil, státní zástupce je "pánem" přípravného řízení, nese za něj odpovědnost a má také právo rozhodnout, se kterou složkou policie bude spolupracovat, aby trestní řízení bylo hospodárné a účelné. 

 

Při debatě s moderátorem Václavem Moravcem nejvyšší státní zástupce také připomněl, že nález Ústavního soudu z 19. dubna 2016, který upřesňuje příslušnost soudů rozhodujících v přípravném řízení například o vazbě či domovní prohlídce, nemá zpětnou platnost na dřívější soudní  rozhodnutí.

 

Celý rozhovor ke zhlédnutí ve videoarchivu České televize:

Otázky Václava Moravce, ČT1 a ČT24, 12:00 15. 5. 2016

 
© 2012 by Háka Software